مقالات, سیستم گرمایشی

قطعات پکیج دیواری ایران رادیاتور

قطعات پکیج دیواری ایران رادیاتور و نحوه کار آنها به چه شکل است؟

قطعات پکیج دیواری ایران رادیاتور از تولیدات با کیفیت داخلی و خارجی می باشد که موجب شده پکیج ایران رادیاتور جز مرغوب ترین پکیج های موجود در بازار باشد و لزوما تمام تعمیرکاران باید به عملکرد همه قطعات استفاده شده در ساختار پکیج دیواری ایران رادیاتور آشنا باشند تا بتوانند ایرادات پکیج دیواری رو بدون خسارت زدن به مصرف کنندگان تعمیر و بر طرف کنند. ما در راد سرویس تعمیرکاران واقعی و کاربلد داریم که علاوه بر تجربه، دانش کامل از عملکرد قطعات پکیج دیواری ها از جمله ایران رادیاتور دارند. مجموعه راد سرویس در این امر مدعی می باشد. شما می توانید به صورت تلفنی راهنمایی کامل دریافت و ایرادات جزیی رو بدون پرداخت هزینه ای برطرف کنید.ضمنا لازمه که کاربران یکسری اطلاعات از قطعات پکیج و نحوه ی کار اونها داشته باشند تادر صورت ایراد قطعات و بد کار کردن پکیج ایران رادیاتور سریعا نسبت به دریافت راهنمایی و حل مسئله اقدام نمایند که از پرداخت هزینه های سنگین و آسیبهای جدی به پکیج میتوانند جلوگیری کنند.  

قطعات پکیج دیواری ایران رادیاتور به چند دسته تقسیم می شوند؟

قطعات پکیج دیواری های ایران رادیاتور به قطعات الکترونیکی، قطعات مکانیکی، سنسورهاو حسگرها و قطعات مجری فرمان تقسیم بندی می شوند. 

قطعات الکترونیکی پکیج دیواری ایران رادیاتور

قطعات الکترونیکی پکیج دیواری ایران رادیاتور شامل برد الکترونیک، قطعاتی که تغییرات را به برد گزارش می دهند و قطعات که از برد دستور می گیرند.

برد الکترونیک و نحوه کار بلوک ها

  • برد الکترونیک اصلی ترین قطعه برقی و عملکردی نظیر مغز انسان در ساختار پکیج دیواری ایران رادیاتور را دارد.
  • برد الکترونیک پکیج دیواری ایران رادیاتور همانند سایر بردها دارای 7 بلوک مختلف می باشد.
  • بلوک رله خروجی مثل رله فن، رله شیر برقی گاز، رله فن و رله شیر موتوری که با برق 220کار میکنند و مانند کلید در پکیج ایران رادیاتور عمل می کنند.
  • بلوک جرقه زن پکیج ایران رادیاتور از چند بخش ترانس افزایش دهنده ولتاژ، فیلتر، فرکانس ساز، الکترودها، منبع تغذیه و سیم انتقال دهنده ولتاژ بالا تشکیل شده است.
  • بلوک نمایشگر در پکیج ایران رادیاتور وظیفه نشان دادن دمای آب مصرفی و آب ثابت داخل رادیاتورها، اعلام کدخطا و ارورهای دستگاه را دارد.
  • بلوک منبع تغذیه پکیج ایران رادیاتور تشکیل شده از ترمیستور و یا سوئیچینگ برای تبدیل نمودن برق AC (برق ورودی) به DC(فیوز شیشه ای).
  • بلوک ورودی سنسورها که یکی از بلوک های پرکاربرد پکیج ایران رادیاتور می باشد که بیشتر خرابی های این بخش مربوط به سوکت است. روی برد هم فقط مقاومت یا فیوزها هستند که احتمالی خرابی دارند.
  • بلوک CPU یا بلوک کنترل کننده مرکزی پکیج ایران رادیاتور وظیفه آنالیز و چک کردن مرتب عملکرد قسمت های مختلف پکیج را بر عهده دارد. یکی از قوی ترین بخش های برد است که خیلی به ندرت خراب می شود، چون فیوزها و مدارهای محافظ بسیار زیادی برای میکرو تعبیه شده که به این سادگی خراب نمی شود.
  • بلوک کنترل دستی پکیج ایران رادیاتور که امکان تنظیم دمای آب و محیط اتاق ها را در فصلهای مختلف برای اپراتورها فراهم میکند. روشن و خاموش شدن غیر متعارف پکیج ایران رادیاتور ممکن است ناشی از خرابی این ولوم ها باشد.

قطعات مکانیکی پکیج دیواری ایران رادیاتور

قطعات مکانیکی پکیج دیواری ایران رادیاتور به قطعاتی گفته می شود که بدون نیاز به دریافت فرمان از برد یک کار ثابت را انجام می دهند و عملکردشان قابل تغییر نیست.از جمله قطعات مکانیکی پکیج ایران رادیاتور می توان  به منبع انبساط، برنرشعله، مبدل حرارتی اصلی و ثانویه، بلوک های چپ و راست پکیج دیواری، هود و محفظه احتراق و… اشاره نمود.در ادامه به صورت اختصار توضیحاتی درباره عملکرد این قطعات داده می شود.

منبع انبساط و عملکرد آن در پکیج ایران رادیاتور

قطعاتی است که در تمام پکیج ها به دو شکل مستطیل یا گرد وجود دارد و وظیفه این قطعه، ثابت نگه داشتن فشار آب در سیستم پکیج دیواری ایران رادیاتور و سایر سیستم های گرمایشی می باشد.نحوه ی کار آن به این شکل است که زمانی که دمای آب بالا می رود حجم آن نیز افزایش می یابد. چون حجم و فضای داخلی پکیج دیواری ایران رادیاتور و لوله ها ثابت است  موجب  می شود در هنگام بالا رفتن دمای آب، فشار پکیج ایران رادیاتور نیز بالا رود.

مبدل های حرارتی و وظیفه این قطعات در پکیج ایران رادیاتور

مبدل حرارتی اصلی و ثانویه  از تعداد زیادی لوله های مسی رفت و برگشتی تشکیل شده و بالای شعله قرار دارد که وظیفه آن انتقال حرارت از شعله به آب عبوری داخل لوله ها و تامین آب گرم مصرفی و گرمایش محیط است.لازم به ذکر است که پکیج های دیواری ایران رادیاتور به دو صورت پکیج تک مبدله و دو مبدله وجود دارد که در پکیج تک مبدل فقط مبدل اصلی قرار دارد که هر دو وظیفه ی تامین آب مصرفی و تامین گرمایش محیط را برعهده دارد و در پکیج دیواری های دو مبدله ی ایران رادیاتور مبدل اصلی وظیفه تامین آب مصرفی و مبدل ثانویه هم تامین گرمایش محیط را بر عهده دارد.

محفظه احتراق

محفظه احتراق در قطعات پکیج ایران رادیاتور فضایی می باشد که بین مشعل و مبدل قرار گرفته و در آن عمل حفظ شعله و انتقال حرارت از شعله به مبدل انجام می پذیرد. در وسط پکیج ایران رادیاتور تعبیه شده است و اطراف این فضا توسط تراشه سنگ سرامیک آتشفشانی عایق شده است.

برنر شعله در قطعات پکیج ایران رادیاتور

برنر شعله متشکل از تعدادی تیغه با ظریفیت های متفاوت، از فولاد ضدزنگ است. گاز سوختنی پس از عبور از شیر برقی پکیج ایران رادیاتور وارد مانیفولد (چندراهه) شده و توسط نازل ها( ژیگلور) به داخل شیپوره(ونتوری)پاشیده می شود و با مقداری هوا مکیده شده وارد شعله پخش کن می گردد و پس از جرقه زدن شعله تشکیل می شود که عمل جرقه و روشن کردن مخلوط گاز و هوا در سطح برنر توسط الکترود جرقه زن صورت می پذیرد

راد سرویس مرکز تخصصی نصب، سرویس ، تعمیر و عیب یابی انواع پکیج دیواری در غرب تهران

تعمیر پکیج در محله های غرب تهران از جمله صادقیه، بلوار فردوس، جنت آباد، باغ فیض، پونک، شهرک غرب، سعادت آباد، کوهک، چیتگر، آبشار، شهرک راه آهن، دهکده المپیک، شهرزیبا، آزادشهر، تهرانسر، شهرک استقلال، شهرک آزادی را به مرکز تخصصی راد سرویس بسپارید.

سنسورها و حسگرهای پکیج ایران رادیاتور

سنسورها و حسگرهای پکیج ایران رادیاتور وظیفه چک کردن عملکرد قسمتهای مختلف پکیج و ارائه گزارش به برد الکترونیکی دستگاه را دارند تا دستگاه کارایی بهینه ای داشته باشد و به نوعب تضمین کننده ایمنی دستگاه می باشند. انواع حسگرها در پکیج ایران رادیاتور را میتوان در موراد زیر طبقه بندی کرد.

سنسور تابع دما NTC از قطعات مهم پکیج

سنسور تابع دما NTC  در پکیج های ایران رادیاتور در واقع سنسورهایی با ضریب دمایی منفی هستند که با افزایش دما مقاومت آنها کاهش و با کاهش دما مقاومتشان افزایش می یابد.لدا می توان برای اندازه گیری دمای مدار گرمایش، آب گرم بهداشتی و آب گرم ورودی استفاده کرد.برخی از این قطعات حسگر NTC از نوع تماسی بوده و با یک گیره به لوله نصب می گردد و نوع دیگر مستغرق بوده و در تماس مستقی با آب است که دقت بیشتری نسبت به جداری داشته وخرابی این قطعات بیشتر است

توموستات حد در قطعات پکیج دیواری

ترموستات حد در قطعات پکیج ایران رادیاتور در واقع یک کلید ایمنی حساس در برابر حرارت است که اگر به هر دلیل دمای سیستم گرمایش مبدل اصلی به بیش از 105-110درجه سانتیگراد رسید برای جلوگیری از آسیب به دستگاه، پکیج را خاموش می کند.

ترموستات دود و ترموستات اتاقی

ترموستات دود یا سنسور دود در قطعات پکیج ایران رادیاتور یک کلید حرارتی است که از لحاظ ظاهری شبیه ترموستات حد بوده این کلید روی کلاهک تعدیل (پکیج بدون فن)نصب می شود و در صورت عدم خروج نامناسب دود از دودکش گرما رو شناسایی و در صورت بالا رفتن دما از 67-85 درجه سانتی گراد ، فرمان خاموش شدن پکیج را می دهد

پرشر سوئیچ آب

پرشر آب یا کلید جداقل فشار آب در واقع یک کلید از نوع NO هست که در حالت عادی باز بوده و اگر فشار کافی در مدار وجود نداشته باشد بسته می شود و اجازه روشن شدن به پکیج ایران رادیاتور را نمی دهد و اگر در هنگام روشن بودن دستگاه پکیج فشار آب کاهش پیدا کند از ادامه کار پکیج جلوگیری می کند تا آسیب جدی به دستگاه نرسد.

پرشر سوئیچ هوا

پرشر سوییچ هوا از یک دیافراگم و میکروسوئیچ تشکیل شده که داخل محفظه بسته قرار می گیرد و هنگامی که فن شروع به کار می کند فشار یک سمت دیافراگم کاهش و میکروسویچ فعال و جریان با بردالکترونیک برقرار می گردد و در صورت ایجاد مشکل در مسیر دود یا خرابی فن میکرو سوئیچ غیر فعال و برد جریان گاز را قطع می کند.

مانومتر(فشار سنج یا گیج)

 مانومتر یا گیج وسیله ای است که رویه دستگاه پکیج دیواری نصب و قابل مشاهده است و فشار آب مدار گرمایش را نمایش می دهد و واحد آن بار می باشد.مقدار فشار مدار گرمایش پکیج نباید کمتر از نیم0/5 بار باشد و نباید فشار آب تا 2/5 بار بیشتر شود و این فشار اضافی باعث تخلیه آب شده تا از آسیب جدی جلوگیری شود.

سنسور فلوسویچ و فلومتر یا فلورگلاتور در قطعات پکیج ایران رادیاتور

سنسور فلوسوییچ در ابتدای مسیر آب مصرفی به پکیج ایران رادیاتور قرار گرفته و وظیفه آن تشخیص جریان پیدا کردن آب مصرفی در پکیج است و در صورت باز شدن شیر آب گرم مصرفی فرمان را به برد پکیج می دهد. فلومترها هم در قطعات پکیج دیواری وظیفه تشخیص جریان آب مصرفی و دبی آن هستند در صورت کم و زیاد باز کردن آب گرم مصرفی باعث کوتاه تر شدن شعله و یا بلندتر شدن آن می گردد تا آب با دمای تنطیم شده توسط اپراتور در اختیارش قرار بگیرد .

قطعات مجری فرمان در پکیج های دیواری ایران رادیاتور

قطعات مجری فرمان در پکیج شوفاژ دیواری به خودی خود هیچ عملکردی نداشته فقط در صورت دریافت دستور از برد الکتورنیک پکیج فعالیت و وظیفه خود را انجام می دهند که به قطعاتی از قبیل :شیر کنترل گاز،فن تخلیه دود، پمپ سیرکولاسیون، شیر موتوری می توان اشاره کرد.

شیر کنترل گاز

شیر گاز پکیجهای دیواری جنسی از الومینیوم دارد؛ وظیفه اش تنظیم کردن جریان گاز و رساندن گاز به مشعل دستگاه می باشد. زمانیکه دستگاه قرار است روشن شود برد برق مورد نیاز رو به سر بوبین‌های شیرگازی میفرستد و شیر باز می شود.

فن پکیج دیواری

فن قطعه ای است در ابتدای مسیر دود کش در پکیج های فن دار ایران رادیاتور نصب می شود.وظیفه این قطعات مکش هوا به داخل محفظه احتراق و خارج کردن دود به هوای آزاد است.

پمپ سیرکولاسیون

پمپ سیرکولاتور جهت گردش آب در مدار بسته گرمایش بین دستگاه و رادیاتورها یا گرمایش از کف و یا مبدل صفحه ای استفاده می شود.پمپ سیرکولاتور ضمن چرخش آب در مدار بر افت فشار ایجاد شده در مسیر لوله کشی، رادیاتورها و مبدل ها غلبه و باعث افزایش تبادل حرارتی در دستگاه می گردد.

شیر برقی یا شیر موتوری و یا شیر سه طرفه

شیر برقی دارای یک مسیر ورودی اصلی که به مبدل اصلی متصل و دو مسیر خروجی که یکی از آنها مبدل ثانویه  دیگری به مدار گرمایش شوفاژ(رفت رادیاتور ) متصل می شود.وقتی پکیج در حالت تابستانه قرار می گیرد یا یکی از شیرهای آبگرم مصرفی باز است، شیر سه طرفه مسیر مدار گرمایش را بسته و آب مبدل اصلی به سمت مبدل ثانویه توسط پمپ مکیده و مجددا به مبدل اصلی باز می گردد. و در حالت زمستانه شیر سه طرفه مسیر مبدل صفحه ای را بسته و مسیر مدار گرمایش را باز می کند.

راد سرویس

آماده ارائه مشاوره تلفنی رایگان به شما عزیزان است در صورت رویت هر کدام از این کد خطاها میتوانید تماس بگیرید تا ضمن مشاوره رایگان ایراد دستگاه بدون هر گونه هزینه ای به صورت تلفنی حل گردد و در مواردی که مشکل جدی و باید توسط یک متخصص انجام شود میتوانید از متخصصین ما کمک بگیرید.راد سرویس در تمامی ایام هفته و در زمان درخواستی شما آماده ارائه خدمت به شما عزیزان است.

مجموعه راد سرویس ارائه دهنده خدمات نصب، سرویس، تعمیر و عیب یابی انواع پکیج های دیواری در غرب تهران  آماده خدمت رسانی به شما عزیزان در منطقه های 22 21 5 2   می باشد.

 برای دریافت 10درصد تخفیف خدمات ما از دکمه ثبت درخواست و یا تماس با ما اقدام کنید.

بازگشت به لیست